Замки України можуть буди як окремою ідеєю для подорожі, так і приємним доповненням до вже запланованого маршруту. Один із величних українських замків – Збаразький замок, напевно, варто побачити на власні очі. Він є архітектурною перлиною Тернопільській області і візитною карткою міста Збараж.


Цей замок має дуже давню історію. Будівництво нової твердині замість зруйнованої татарами фортеці в Старому Збаражі почали у 1620 р. князі Христофор і Юрій Збаразькі. Замок складається з палацу в стилі ренесанс, його оточують тюремні вали, обік стоїть в’їздна вежа, а перед нею — рів, через який лежить кам’яний міст.

У дворі зберігся облоговий колодязь глибиною 70 м. Він з’єднаний підземними ходами з монастирем Бернардинів на іншому кінці Збаража. У XVII ст. нові господарі Збаразького замку – князі Вишневецькі – зміцнили його чотирма бастіонами. У 1649 р замок витримав семитижневу облогу козацького війська Богдана Хмельницького, а в 1734 був захоплений гайдамаками. Магнати Потоцькі в XVIII ст. перетворили військову твердиню в палацовий маєток. Протягом першої половини XX ст., споруда сильно постраждала під час війн, і тільки в 1985 р. була завершена її реставрація.

На території Збаразького замку Ви можете відвідати Державний історико-архітектурний заповідник, що є центром Національного заповідника «Замки Тернопілля». У його приміщеннях розгорнута археологічна та етнографічна експозиції, виставлена ​​колекція зброї, демонструються унікальні роботи різьбяра по дереву В. Лупійчука, йде створення діорами «Облога 1649 року».


Поруч із фортецею розкинувся красивий, доглянутий парк. Він прикрашений романтичними скульптурами, а якщо пройти трохи далі на оглядовий майданчик, можна побачити весь Збараж як на долоні. На території фортеці відкрита трапезна в стилі середньовіччя. Але ми радимо заїхати в ресторан «Витрибеньки», що розташовується біля церкви внизу Збаразького замку. Там дуже колоритні страви, багато зал і панує добра атмосфера.

 

Графік роботи Збаразького замку:

9:00 — 20:00, взимку — до 18:00.

Ціна: дорослий квиток — 20 грн, студентський — 10 грн, дитячий — 8 грн, екскурсія до 10 осіб — 50 грн, понад 10 осіб — 80 грн.
Режим роботи ресторану «Витрибеньки» з 12:00 до 24:00
Адреса: м Збараж, вул. І. Франка, 38а.

Як доїхати до Збаразького замку

Доїхати з Тернополя до Збаража можна на своєму авто, маршрутці й навіть на електричці. Відстань складає орієнтовно 20 км.

З Києва до Тернополя можна доїхати поїздом або автобусом.
З київського залізничного вокзалу можна дістатися рейсами «Київ — Ужгород», «Київ — Івано-Франківськ» та «Київ — Тернопіль», «Київ — Львів» за 5–6 годин.

Зі Львова до Тернополя можна дістатися автобусом або потягом «Львів — Тернопіль». Час у дорозі становить приблизно 3 годин.

Бюджетне житло у Тернопільській області радимо бронювати тут:

За бронюванням хостелів, гестхаузів, пансіонів зверніться на booking.com.

Орендувати квартиру, будинок або кімнату радимо на airbnb.com та даруємо 35 $ для нових користувачів.