Здається, зима тільки-но завітала до міст України, і ще так багато часу, щоб насолодитися нею. Але, не вагайтесь і плануйте свій тур вихідного дня вже сьогодні, щоб усе встигнути.

 

Серед великої кількості найрізноманітніших екскурсій по Україні цього разу ми віддали перевагу Кам’янцю-Подільському. Чудове історичне місто Кам’янець-Подільський – ідеальне для зимових вихідних. Це третє по кількості архітектурних пам’ятників місто в Україні. В різні періоди своєї історії Кам’янець-Подільський належав Галицько-Волинському князівству, Литві, Польщі, Туреччині та Російській імперії. Тому, не дивно, що в культурі міста зберігається пам’ять про присутність семи культур. Впродовж віків місто перетерпіло безліч руйнувань та перебудов, дякуючи чому набуло неповторного архітектурного обличчя.
фото 1

 

Дістатися до Кам’янця досить легко. Наприклад, із Києва курсує 2 прямих потяги. Вартість квитків – від 113 гривень в один кінець. Ми вибрали нічний рейс, що прибуває рано вранці в місто. Зауважте, що в денному потязі місця тільки сидячі, а їхати близько 8ми годин.

Знайти житло також не буде проблемою. Радимо користуватися сайтом оренди квартир на сайті Doba. Пристойний варіант в центрі старого міста коштуватиме від 100 гривень на добу з людини. Та не поспішайте одразу ж бронювати через сервіс апартаменти, що вам сподобаються. Дешевше буде знайти цю ж квартиру на OLX та зекономити на оплаті комісії сервісу зателефонувавши одразу ж напряму господарям житла. Якщо ж бажаєте зупинитися в готелі, бронюйте на booking.com або ж на зручному сервісі для українських готелів www.planetofhotels.com. Не радимо ризикувати через airbnb.ru, адже можете програти по курсу (власники квартир виставляють ціни в доларах).

Прогулянку містом починайте звичайно ж з Кам’янець-Подільської фортеці. Старе місто розташоване на скелях в місці, де річка Смотрич робить велику петлю. А над містом височіють стіни оборонних башт з бастіонами. Стара фортеця – це візитна картка Кам’янець-Подільського. Працює з 10-00 до 19-00 години, а вартість квитка – 20 гривень. Всередині самої фортеці можна замовити просту екскурсію або ж прийняти участь в проекті «Таємниці старого замку» на вихідних з 21-00 до 23-00 (вартість 60 гривень з людини).

 

фото 2

 

З фортеці спускайтеся до старого міста. Тут також є безліч цікавих пам’яток – Польський ринок і міська Ратуша (всередині є музей середньовічних катувань), Тринітарський костьол Святого Йосафата та дерев’яна Хрестовоздвиженська церква. Вас також вразить атмосфера і легенда Петропавлівського костьолу – єдиного в світі християнського собору з мечеттю.

 

фото 3

 

 

На обід зупиняйтеся в невеличких ресторанчиках в старому місті. Незважаючи на те, що гастрономічні «витрибеньки» в Кам’янці-Подільському не такі витончені, як у Львові, але все дуже дешево і смачно. Нам дуже сподобалось кафе «Ніка» – тут величезний вибір українських страв та приємний персонал, а середній чек – до 150 гривень за повноцінний обід. Ароматну каву можна скуштувати в атмосферному місці – «Кава від поліцмейстера». А неймовірний вид на вечірню фортецю відкривається із ресторану «Під брамою».

 

 

Наступного дня ми вирушили в Бакоту, і жодного разу не пошкодували, що провели там цілий день із нашого вікенду. Населений пункт тут проіснував до 1981 року, коли в процесі побудови Новодністровської ГЕС він був повністю затоплений водою.

 

Із транспортом в Бакоту можуть виникнути проблеми, можливо тому, що це місце називають «місцем, якого немає на карті». Є 2 способи доїхати: громадським транспортом чи взяти таксі. Перший досить незручний і довготривалий – На автобусі з автостанції рушайте до пгт Стара Ушиця. Квиток коштує 9 гривень. Питайте у водія де місце зупинки на монастир (поворот в напрямку села Грушки). Звідти рушайте пішки приблизно 5 км. З основної траси треба дійти до розвилки біля старої автобусної зупинки, звідти повернути наліво, а через 200 метрів взяти напрямок до річки. Рушайте за вказівниками на монастир та тримайтеся залізної огорожі (вона має бути по ліву руку). Назад автобус проходить від того ж місця де ви вийдете приблизно о 17.00.

Другий спосіб – взяти таксі – значно легший та зручніший. Для великої компанії ми замовили у місцевої служби машину за 350 гривень (мінібус на 5 чоловік). За цю невелику суму нас доставили прямо до схилів Бакоти, водій чекав на нас близько 3х годин і довіз додому.

 

 

Краєвиди зимової Бакоти особливо вражають – на схилах подекуди лежить сніг, а вода частково замерзає.

 

фото 4

 

З пагорбів Бакоти відкривається неймовірний вид на Дністер. До наших днів тут зберігся найстаріший монастир на Поділлі. Бакотський скельно-печерний Свято-Михайлівський монастир знаходиться на висоті близько 70 м на схилі Білої гори. До самих печер монастиря можна спуститися сходами, що ліворуч від головної стежки, а на краєвиди помилуватися з оглядових майданчиків.

 

фото 5

 

Коли повернетесь на вечерю в місто, обов’язково скуштуйте місцеве вино та настоянки – без проблем знайдете підходящий ресторанчик в околицях Польської площі.

 

 

Сподіваємось, що тур вихідного дня в спокійному Кам’янці-Подільському наповнять вас настроєм і натхненням для планування наступних зимових пригод.

 

Слідкуйте за нами у соц. мережах:

 

фб инстаграм вк