Нещодавно ми писали про безкоштовні та недорогі волонтерські програми. Сьогодні ми продовжимо наш дайджест цікавих проектів для людей, які прагнуть побачити світ та допомогти тим, хто цього потребує.

 

 

 

  1. Eko-centar Caput Insulae Beli

Виявляється, захисту потребують не лише симпатичні тваринки на кшталт панд, мавп, черепах. Проект Eko-centar Caput Insulae Beli збирає волонтерів для захисту… стрев’ятників та інших хижих птахів.

 

Eko-centar Caput Insulae Beli
Eko-centar Caput Insulae Beli
хорватия
Croatian

 

Організація знаходиться в Хорватії. Вартість трансферу до/з аеропорту, проживання, харчування входять до волонтерського внеску – 210 дол./тиждень у період із червня по вересень та 150 дол./тиждень в інші місяці.

Офіційний сайт: http://www.supovi.hr/?lang=en

 

 

 

  1. Elephant Nature Park

У Таїланді діє парк-притулок для слонів Elephant Nature Park. Його створила жінка на ім’я Лек Чайлерт (Lek Chailert), яку журнал Times визнав героєм Азії. Цей парк – справжній порятунок для поранених, занедбаних домашніх слонів та слоненят, які залишилися без сім’ї та не здатні до самостійного життя. Крім слонів, у парку живуть коти, собаки, буйволи та африканські бородавочники.

 

Elephant Nature Park
Elephant Nature Park
тайланд
Thailand

 

Волонтери мають ретельно слідкувати за тваринами: купати та годувати, займатися лікуванням хворих і поранених, чистити приміщення тощо. У якості компенсації за тяжку працю волонтери отримують незабутні враження. Кожен тиждень вночі слонів виводять на прогулянку в джунглях. Доки тварини відпочивають на волі, волонтери неподалік можуть розбити палатки під зоряним небом і насолоджуватися надзвичайними краєвидами.

Вартість проїзду, проживання в дерев’яних будиночках із гарячим душем та 3-разового харчування становить 330 дол./тиждень.

Офіційний сайт: http://www.elephantnaturepark.org/

 

 

 

  1. Aegean Wildlife Hospital

Греція запрошує волонтерів для порятунку різноманітних птахів, а також інших диких тварин. Вілла на березі моря, що є за сумісництвом будинком директора ветлікарні, підкорить своєю мальовничою красою. Alkyonis Wildlife Hospita – це одночасно лікарня, дитячий будинок та притулок для диких птахів.

 

греция
Greece
Aegean Wildlife Hospital
Aegean Wildlife Hospital

 

Волонтери повинні годувати птахів, допомагати в їх лікуванні, чистити гнізда тощо. У вільний час можна плавати в морі, вивчати підводні печери, проїхатися на велосипеді до виноградників або просто насолоджуватися природою.

Проживання на віллі безкоштовне, однак про харчування треба попіклуватися самостійно.

Офіційний сайт: http://www.alkioni.gr/

 

 

 

  1. Return to Freedom

Американський заповідник Return to Freedom розташований у Каліфорнії Його мета – захистити диких коней, створити сприятливі умови для життя та розмноження цих тварин. Волонтери всіляко піклуються про мешканців заповідника. Тут займаються лікуванням хворих та поранених коней, допомагають адаптуватися жереб’ятам, які лишилися без сім’ї.

 

Return to Freedom
Return to Freedom
калифорния
California, USA

 

 

Return to Freedom пропонує безкоштовне проживання за умови волонтерства терміном більш ніж 2 тижні. Якщо тривалість коротша – вартість становить 45 дол./доба.

Харчування не входить у забезпечення, тому враховуйте свої витрати на їжу. Ще один приємний бонус – біля заповідника є пляж, де можна плавати і займатися серфінгом. Також неподалік знаходяться місцеві виноградники.

Офіційний сайт: http://returntofreedom.org/

 

 

 

  1. WWOOF (World Wide Opportunities on Organic Farms або Willing Workers on Organic Farms)

Довга абревіатура розшифровується просто: «Добровільні працівники на органічних фермах» або «Всесвітні можливості на органічних фермах». Часто на просторах Інтернету можна зустріти назву «вуфінг», тобто волонтерство з організацією WWOOF.

 

WWOOF
WWOOF
WWOOF 2
WWOOF

 

Для того щоб ознайомитися з програмами вуфінгу, треба бути членом організації. Членський внесок одноразовий та робиться через сайт (20-50 дол). Після реєстрації ви зможете бачити контакти та зв’язатися із вибраною організацією для початку співпраці. У більшості програм WWOOF волонтери працють близько 4 год./день, а роботодавець компенсує їм проживання та харчування. Але проекти є різні, тому треба всі деталі обговорити заздалегідь – де будете жити, що робити, як харчуватися. Також рекомендуємо дізнатися, скільки людей буде працювати разом із вами. Існують так звані екопоселення, де одночасно проживають 50-100 чоловік. У такому місці можете поселитися і ви.

Варто зауважити, що пропозиції не обмежуються лише робою на фермі. Можна обрати роботу, пов’язану з тваринами чи комахами, або ж посаду адміністратора у хостелах, йога-центрах, гест-хаузах.

Офіційний сайт: http://www.wwoof.org/

 

 

 

Ще кілька ресурсів на тему волонтерства для допитливих читачів:

 

волонтерство

 

Якщо у вас є досвід роботи волонтером за кордоном, чекаємо ваших коментарів та цікавих розповідей!