Від 11 червня 2017 року українці мають право скористатися всіма перевагами безвізового режиму з країнами ЄС. Базові вимоги до мандрівників, які перетинатимуть кордон за новими правилами, розглянемо просто зараз!

Кому дозволено в’їзд до країн ЄС?

Нагадуємо, що прикордонний кодекс висуває такі вимоги до громадян, що перетинатимуть кордон іншої держави, а саме:

  1. наявність документів для перетину кордону, тобто із собою в подорож потрібно захопити дійсний закордонний паспорт (біометричний – без візи, небіометричний – із чинною візою), дитячий проїзний документ (краще – окремий закордонний паспорт для дитини), дипломатичний паспорт;
  2. спроможність пояснити ціль та мету своєї поїздки;
  3. наявність достатньої кількості грошових коштів або гарантії їхнього законного одержання, за винятком працевлаштування за кордоном;
  4. відсутність осіб у переліку тих громадян, кому тимчасово заборонений в’їзд до ЄС;
  5. наявність достатніх підстав вважати, що особа не становитиме загрозу громадському порядкові й безпеці в країні, куди планує в’їхати.

Перелік не вельми широкий, проте вичерпний, як бачимо.

Кого з українців пропустять?

Якщо Ваше прізвище не фігурує серед порушників візового режиму, не фіксується в базах даних Європолу чи Інтерполу, до того ж, Ви не подорожували нещодавно до Сирії чи Ірану – найімовірніше, що Вас пропустять без жодних зауваг!

Як вигідно орендувати помешкання в Європі?

Недорогі місця бронюйте на hotelscombined.com і booking.com, більш комфортні номери в готелях – на travelponey.com, зі знижкою $35. Приватне житло орендуйте на airbnb.com, зі знижкою $18.