Якщо плануєте поїхати в країни ЄС, щоб народити дитинку, доцільно вивчити певні юридичні аспекти.

Документальне оформлення

Окремого документального оформлення ця процедура не потребуватиме, на кордоні Ви зможете надати відомості про медичний заклад, у якому плануєте перебувати. Проте на етапі виготовлення документів для дитини можуть виникнути непередбачені аспекти, що примусять Вас затриматися. Саме тому доцільно заздалегідь звернутися в українське посольство визначеної Вами зарубіжної країни задля уточнення процедури одержання паспорта громадянина України новонародженим.

Якщо термін перебування в країні перевищено

Не слід забувати, що в разі перевищення 90-денного терміну перебування в країнах ЄС Ви автоматично зараховуєтеся до категорії порушників міграційного законодавства із подальшими депортаціями, заборонам на в’їзд і т. д. Щоправда, у деяких країнах ЄС Ви зможете оформити спеціальну національну візу для отримання довготривалого медичного догляду. У цьому випадку 90-денне обмеження на Вас не розповсюджуватиметься.

На що звернути увагу?

Якщо народжувати в країни ЄС Ви прагнете їхати задля того, щоб Ваша дитина мала можливість одержати громадянство зарубіжної країни, тоді слід звернути ретельну увагу на законодавство саме цієї країни. Як свідчить юридична практика, більшість країн ЄС із високим рівнем медичного обслуговування не визнають за дитиною права на набуття нею громадянства за самим лише фактом місця народження. Проте окремі країни все ж надають такі можливості, щоправда, виключно в разі відмови від громадянства України.

Як орендувати житло у Європі?

Бюджетні готелі й хостели можна орендувати через hotelscombined.com і booking.com, готелі вищого рівня – на travelponey.com, зі знижкою $35, приватне житло – на airbnb.com, зі знижкою $18.