Щороку у квітні Стамбул збирає величезну кількість туристів на дивовижному та яскравому святі – Фестивалі тюльпанів (Istanbul Lale Festivali).

У цей час місто перетворюється на квіткову казку, стає особливо чарівним та яскравим. Тюльпани можна бачити всюди – на центральних вулицях, в алеях і парках, у двориках місцевих жителів.Під час фестивалю розпускається більше 11 мільйонів квітів по всьому місту – серед них більше 100 сортів, і всі вони різних кольорів та відтінків, висаджені цікавими візерунками. Так, можна зустріти справжні османські килими із квітів – такий сюрприз підготував муніципалітет відвідувачам фестивалю 2016 року.Стамбул вже багато років намагається відвоювати титут “тюльпанової столиці світу”, змагаючись у цьому з Голландією. Для Туреччини це питання не просто статусу, а відновлення традицій османських предків. Тюльпан із прадавніх часів шанувався в цих краях як священна квітка та увійшов до історії країни – період розквіту Османської імперії (1718-1730 рр.) називали “Епохою тюльпанів”. Був навіть виведений особливий сорт османського тюльпана – червона квітка із надзвичайно тонкими загостреними пелюстками. Такі квіти можна було зустріти лише в Стамбулі, і вже тоді щовесни проводились свята, присвячене цим яскравим квітам. Лише наприкінці 16 століття тюльпани потрапили до Голландії, де швидко полюбилися місцевими жителями й надалі були розповсюджені Європою. Це й дало привід помилково вважати, що Голландія є батьківщиною цих квітів.

Сьогодні фестиваль знову став традиційним для Стамбула – він проводиться щороку, починаючи з 2005, коли вперше була відновлена давня традиція. Тюльпани можна побачити майже всюди – зверніть увагу на деталі в дизайні мечетей і палаців, на килимах та посуді, навіть форма міських парканчиків часто нагадує бутони цих чарівних квітів.

Цікавий факт – висаджувати тюльпани напередодні фестивалю можуть не лише співробітники спеціалізованих служб, представники влади роздають цибулини квітів безкоштовно усім бажаючим прямо на вулицях. Таким чином, свято стає всенародним. Результат – надзвичайно яскравий весняний фестиваль тюльпанів, що так полюбився туристам з усього світу.

Найгарніші парки на період фестивалю – Гульхані та Емірган. На їх території висаджується близько двох мільйонів цибулин, різних сортів та кольорів, тож парки оформлюються яскравими квітковими композиціями. Парк Емірган вважається одним з найбільших парків Стамбула, знаходиться він у живописному місці – на березі Босфора. Парк Гульхані, розташований недалеко від Босфору і Мармурового моря, є одним із найстаріших парків міста (колись він був частиною Королівських Садів палацу Топкапи, де вирощувались троянди). Обов’язково завітайте на площу Султанахмет – там Ви побачите особливо великі та гарні тюльпани. Окрім живих квітів, вулиці міста прикрашені розписними скульптурами цієї квітки, їх спеціально до фестивалю виготовляють місцеві майстри.

На центральній площі Стамбула щороку встановлюється сцена, де протягом кількох днів проводяться концерти за участю відомих артистів. Разом із тим, у місті проводяться виставки різних сортів тюльпанів, картин та панно з живих квітів, квіткові шоу в парках. Для любителів, професійних селекціонерів та ландшафтних дизайнерів організуються зустрічі виробників і покупців, і звичайно ж – ярмарок, де можна придбати цибулини як звичайних, так і найрідкісніших сортів.

Окрім фестивалю, квітень – чудовий час, щоб відвідати знамениті пам’ятки Стамбулу. Весна не відноситься до піку туристичного сезону в країні, отже Ви уникнете довгих черг на екскурсії та занадто високих цін. Прогулюючись містом, завітайте до Блакитної мечеті, собору Святої Софії та музею-палацу Топкапи. Досить популярним серед туристів є міст Галата (Galata Koprusu), проте мало хто знає про чудові рибні ресторани, що розміщуються під цим мостом. Найсмачнішу рибу на грилі куштують саме в цьому незвичайному місці – тут вона вважається фірмовою стравою. Любителям куштувати делікатеси в супроводі живої музики рекомендуємо вирушати сюди у вечірній час.

Ще одне містечко, яке вже понад два століття полюбляють жителі не тільки Стамбула, а й усієї Туреччини – це знаменита кондитерська Hac? Bekir. Вона була відкрита вперше в далекому 1777 році. Інтер’єр та обстановку господарі, будучи вірними традиціям, намагаються зберегти незмінною ще з XVIII століття. Це справжній рай для всіх поціновувачів ласощів – тут, мабуть, найбільший асортимент солодощів у місті. Десятки видів рахат-лукум із фруктами, квітковими смаками, горіхами та спеціями, а також нуга, халва, льодяники і різноманітні цукерки – піти з порожніми руками вдасться наврядчи.

А чи знаєте Ви, що в Стамбулі можна знайти справжню Французьку вулицю (Fransiz Sokagi)! Вона, доречі, зовсім недавно пройшла реконструкцію, і тепер розфарбовані в рожевий і жовтий кольори фасади будинків, точні копії паризьких газових ліхтарів та вимощена бруківкою пішохідна зона із французькими ресторанчиками забезпечують відчуття прогулянки по справжній Франції.

Місто має ще багато секретів, тож рушайте у подорож та відкривайте для себе нестандартний Стамбул.

Бюджетне житло в Туреччині

Бюджетні варіанти на готельні номери рекомендуємо шукати за допомогою hotelscombined.com.

Забронювати готель за розумними цінами можна за допомогою сервісу booking.com.

Варіанти готелів середнього та високого класу шукайте на travelponey.com (отримайте 35 $ на перше бронювання тут)

Знайти в оренду квартиру, кімнату чи дім можна на airbnb.com, а ми даруємо 18 $ для нових користувачів.