1

 

Вирушаючи в довгоочікувану подорож, ми, на жаль, розслабляємося настільки, що стаємо досить вразливими для шахраїв. Як не стати жертвою афер і махінацій під час подорожі за кордон, а також найвідоміші способи обману мандрівників ми розглянемо в цій статті.

 

 

ОБЕРЕЖНО, таксі!

 

12

 

Як обманюють. Різними шляхами змушують заплатити більше або обраховують.

Як уникнути обману. Намагайтеся по можливості не користуватися послугами приватників. Замовляйте машини в спеціалізованих службах, так у вас буде хоча б теоретична можливість довести факт обману.

Домовляйтеся про вартість поїздки до того, як сядете в машину. Торгуйтеся! Торгуйтеся без краплі сорому! Не секрет, що таксисти з самого початку набивають зависоку ціну, розраховуючи на довірливих туристів або тих, хто дуже поспішає. Не платіть ніяких авансів і тим паче всю суму наперед.

Також під час посадки в машину попросіть водія одразу ж увімкнути лічильник (за умови, що він присутній). Так він не зможе «придумати» ще пару-трійку зайвих кілометрів і за рахунок цього підняти вартість.

Не ведіться на «щиросердечні поради» таксиста зупинитися в якомусь певному готелі. Швидше за все, він на цьому заробить відсоток, який автоматично буде включено у вартість вашого номера.

 

 

Цей суп із золота?!

 

Man

 

Як обманюють. Виставляють наприкінці обіду рахунок, в якому вартість страв значно вище, ніж у меню. Схема працює так: вам приносять меню з одними цінами – ви робите замовлення – меню забирають – а потім приносять рахунок з іншими цифрами. Спроби щось довести – марні. В кращому випадку вам покажуть інше меню з абсолютно іншими цінами.

Як уникнути обману. Протягом всього перебування в кафе чи ресторані не віддавайте меню офіціантам до того, як розрахуєтеся за їжу.

 

 

Я тобі букет подарую, якщо ти за нього заплатиш

 

цветы

 

Як обманюють. Класична схема “розводу” – до вас підходить галантний кавалер, каже приємні компліменти і тримає в руках квіти або інший презент, який вам дарує «просто так» за вашу красу. Ще один різновид – вам пропонують потримати якусь тварину або сфотографуватися на тлі чогось незвичайного. До моменту, як ви погодитеся, все безкоштовно, потім доведеться заплатити і витратити купу нервів через непотрібне фото.

Як уникнути обману. Пам’ятаєте прислів’я – «безкоштовний сир лише в мишоловці»? Ось і не забувайте про неї. Добрих людей у світі, звичайно, багато, але бажаючих заробити на вашій довірливості теж чимало. Тому будьте обережні з людьми, які пропонують вам щось зовсім безкоштовно.

 

 

Оце так сфоткав

 

сфотографируй

 

Як обманюють. До вас підходить «такий же», як і ви, турист і просить сфотографувати його на тлі чергової пам’ятки архітектури. Як тільки фотоапарат потрапляє до вас в руки, він починає кричати, що ви злодій і кличе поліцейського, який «випадковим» чином прогулюється недалеко.

Як уникнути обману. Попросіть поліцейського пред’явити документи і запропонуйте звернутися у відділок для з’ясування обставин. Якщо поліцейський несправжній, він, швидше за все, замне цю справу. Головне – не бійтеся і настоюйте на своєму, напевно десь знайдуться люди, які бачили, що ви нічого не крали, а шахрай добровільно віддав вам свій фотоапарат.

 

 

Я знаю пароль, я бачу банкомат

 

атм

 

Шахрайство з кредитними картками

Як обманюють. Різними способами випитують PIN-код вашої кредитки і знімають з неї всі гроші.

Як уникнути обману. По-перше, знімайте гроші тільки в перевірених місцях: готелях, банках і великих магазинах. А, по-друге, уважно стежте за тим, щоб у банкоматі не було зчитувального пристрою. Зазвичай його виявити може навіть людина, яка не дуже розбирається в техніці.

Але найкраще буде завести окрему спеціальну картку для подорожі, на якій буде не дуже велика сума, а в разі її крадіжки ви не втратите всі свої заощадження.

 

 

Бринь, згоріла моя хата

 

попрошайки

 

Як обманюють. Розповідають історії про те, як несправедливе до них життя, просять допомогти грошима.

Як уникнути обману. Як правило, історії стандартні, а схеми – класичні. Ніколи цей «геніальний віолончеліст» не дійде до філармонії, а нещасні тварини не отримають райських умов у притулку. Всі гроші йдуть вгору по ланцюжку, в той час, як жебраки практично завжди залишаються ні з чим. Даючи гроші, ви тим самим їх заохочуєте, і вони продовжують займатися жебрацтвом замість того, щоб знайти справжню нормальну роботу.

 

 

P.S. Ваші поради туриста туристові пишіть у коментарях.