Від Пасхи до Нового Року і Різдва Христового кожна культура має ще добрий вагон особистих “причин“ не працювати, пардон, свят. Більшість із них проходять за одним загальноприйнятим сценарієм: етнічна музика, народна їжа і столи, заставлені стравами. Але є й такі, від яких стає волосся дибки, як от кидання тунця чи купання в багнюці. До вашої уваги фестивалі, які перевернуть уявлення про свято з ніг на голову.

 

 

 

Фестиваль Тайпусам

 • Коли? В день повного місяця (січень / лютий).
 • Де? Індія (Таміл-Наду) – Малайзія, Сінгапур.

 

Фестиваль Тайпусам
Фестиваль Тайпусам

 

Тайпусам – релігійне свято, присвячене Муругану, богу війни. Щорічно в Таміл-Наду приїжджає близько 7 мільйонів паломників, щоби поклонитися Муругуну. Віддані поклонники проколюють різні частини свого тіла срібними крюками, підвішують до пірсинга гирі, щоби завдати собі білю. Індуїсти вірять, що чим більше ти здатен витерпіти фізичного болю, тим більше ти будеш благословенний. Деякі “розумники” навіть можуть протягнути трактор, причепивши канат за гачки до тіла.

 

 

 

Фестиваль Сонгкран, або Тайський водний Новий Рік

 • Коли? 13 – 15 квітня
 • Де? Таїланд

 

Фестиваль Сонгкран
Фестиваль Сонгкран

 

Сонгкран у перекладі з санскріта – «перехід», в даному контексті означає зміну року. Найпрекрасніше в цьому святі – це обливання водою і обмазування білою глиною. Тайці дуже ретельно готуються до святкування Нового Року і завчасно купують водні пістолети, набирають у відра воду, а дехто вдається й до більш радикальних дій і бере на озброєння слона.

 

 

 

Тунарама

 • Коли? 22 – 26 січня
 • Де? Порт-Лінкольн (Австралія)

 

Тунарама
Тунарама

 

Щороку в австралійському місті Порт-Лінкольн протягом 50 років місцеві жителі та туристи збираються на фестиваль «Тунарама» (Tunarama), в рамках якого проводяться змагання з метання 10-кілограмової тушки тунця. За правилами, учасники змагання, розкрутивши над головою морожену рибу, повинні жбурнути її якнайдалі.

Рекорд у цьому змаганні належить колишньому олімпійському чемпіону з метання молота Шіну Карліну. Він зміг жбурнути рибу аж на 37,23 м. Грошовий приз переможця становить 7000 доларів.

Паралельно проводиться маса інших змагань: плавання, запускання паперового змія, спуск на каное і очищення креветок на швидкість, перетягуванні каната, музичні конкурси, марафон.

 

 

 

Ла Томатина

 

Ла Томатина
Ла Томатина

 

Під час свята учасники кидають один в одного помідорами.

Фестиваль триває тиждень і включає в себе музичні номери, ярмарок, парад, танці та салют. У ніч перед томатним боєм проводиться конкурс із приготування паельї. Населення Буньйоля становить 10 тис. осіб, але в період святкування сюди приїжджають до 40 тис. туристів. При підготовці до фестивалю власники магазинів закривають великими пластиковими щитами вікна своїх закладів, щоб захистити їх від майбутнього божевілля, в ході якого використовується більш ніж 100 тонн помідорів.

 

 

 

Фестиваль багнюки Бореонг

 • Коли? 18-27 липня
 • Де? Бореонг (Південна Корея)

 

Бореонг
Бореонг

 

Південна Корея рясніє різноманітністю фестивалів, багато з яких можна назвати дивними. Під даний опис підпадає й фестиваль багнюки Бореонг.

Він проходить на пляжі Течхон, де розташовані розважальні атракціони:

 • – грязьові гірки;
 • – грязьова темниця;
 • – грязьові басейни;
 • – катання на лижах по багнюці і багато іншого.

Рятує те, що після такого святкування можна одразу поплавати в океані та піти додому чистим і з повним мішком позитивних емоцій і приємних спогадів.

 

Де зупинитися?

Якщо вже вирішили відвідати фестиваль, треба заздалегідь забронювати житло. Враховуйте, що на такі масштабні заходи звичайно важче знайти номер в готелі та придбати квитки.

Забронювати номер у готелі середнього класу та вище можна на travelponey.com (отримайте 35 $ на перше бронювання тут). Якщо слідкувати за акціями на порталі, то велика можливість орендувати номер в готелі високого класу за бюджетною ціною!

Також виняйти номер в готелі можна тут hotelscombined.com або тут booking.com. Перший ресурс корисний тим, що дозволяє порівнювати різні готелі, зручний фільтр пошуку. На другому порталі є не тільки готелі, а й хостели, гестхауси та інше, а до того ж можна фільтрувати заклади за ціною.

Оренда кімнати, квартири або будинку зручна із порталом airbnb.com та даруємо 20 $ для нових користувачів.

Ще дешевше можна жити лише в гостях у друзів 🙂 До речі, знайти саме цих друзів, у яких можна жити, можна у міжнародній мережі каучсерфінг.

 

Подорожуйте весело та цікаво із 1dollarTrip!