пиран

 

Місто Піран – середземноморський відпочинок подалі від гаміру великих міст та туристчних містечок. Розташоване на морському узбережжі Словенії та знаходиться майже на кордоні із Хорватією та Італією.

Колись це місто було під владою Венеціанської імперії. Ця частина історії залишила значний слід на міських пейзажах. Тут повністю рівнопрані дві мови: італійська та словеньска, та навіть назви вулиць, закладів продубльовані обома мовами.

Місто знаходиться на схилі гори, тож усі будівлі малоповерхові, розташовані дуже щільно одна до одної та здіймаються наверх терасами. За розміром місто майже дорівнює Солом’янському району Києва. Та головна фішка Пірану – атмосфера старої Італії, чисте Адріатичне море та спокій.

 

 

Проїзд

 

Дістатися до Пірану (Словенія) із Києва можна через Будапешт (Угорщина).

Для цього є три варіанти:

  • сідаємо у Києві на потяг Укрзалізниці Київ-Будапешт та через майже добу будемо у столиці Угорщини – 24 євро
  • Інший варіант – автобус EuroClub за 60euro або WeBelin за 50 euro
  • авіапереліт WizzAir за 70 євро
киев-будапешт_поезд
Київ-Будапешт потяг

 

Але! тільки на деякі дати 2016 року WizzAir пропонує шалену знижку на авіаквитки – Київ-Будапешт лише за 70 25 євро! Дати із низькими цінами: 20 січня – 14 березня!

 

киев-будапешт_самолет
Київ-Будапешт літак

 

Із Будапешта до Пірана можна дістатися послугами автобусного перевізника OrangeWays та за 21 євро будемо на місці.

Таким чином, вартість проїзду в один бік становить 45 євро.

 

 

Проживання

 

Якщо бюджет на відпочинок лімітований, напросіться в гості до тих, хто цього тільки й чекає. Є навіть спеціальний сервіс – Каучсерфінг.

Знайти бюджетні варіанти на готельні номери можна за допомогою hotelscombined.com.

Забронювати готель за дешевими цінами рекомендуємо на booking.com.

Варіант готелів середнього та високого класу рекомендуємо на сервісі travelponey.com (отримайте 35 USD на перше бронювання).

 

пиран4

 

Вартість житла тут не із дешевих – найдешевший номер – 40 євро/доба. Хоча варто відмітити, що це не звичайні кімнатки або ліжко-місця хостелу, як у більш розвинених та густонаселених містах. Це апартаменти із 1-2 кімнатами, терасою, видом.

 

 

Кафе, ресторани та національна кухня

 

Піран увібрав у себе культуру Італії та Словенії, тож тут туристи можуть познайомитися із місцевим гастрономічним міксом, щедро здобреним різноманітними морепродуктами.

 

словенская кухня
Словенська кухня

 

Кафетеріїв та ресторанів тут безліч під найрізноманітніші вимоги. Середня ціна меню – 5-20 євро. Варто відмітити, що всі заклади такого типу знаходяться або на березі моря, або на схилі, тож мають невимовно красивий вид. Це дійсно ідеальне місце для романтичного відпочинку.

 

 

пиран2

 

Таким чином, вартість тижневого відпочинку на узбережжі Адріатичного моря із проїздом, проживанням, харчуванням становить від 102 євро на одну особу за 7днів/6 ночей відпочинку!