Звісно, Ви були у Львові. І вас важко чимось здивувати, але ми спробуємо. Адже в цьому чарівному місті ще так багато цікавого.

Цікавинка 1. На Митній площі знаходиться Костел францисканського ордена Кларисок. Зовні він нічим не привертає уваги, але варто зазирнути всередину. По-перше, там знаходяться роботи всесвітньо відомого скульптура Іоганна Георга Пінзеля. І навіть якщо Ви не поціновувач скульптури, його Ангел точно западе вам прямо у душу. Важко уявити рівень майстерності автора, який дозволяє нам розгледіти навіть такі дрібнички, як вії…

І ще одна цікавинка цього храму, про яку майже ніхто не знає, – всередині костелу збереглися фрески 17 ст. Так от, на одній із фресок, яка розташована на стелі, зображений Святий, у якого одна нога від коліна переходить у скульптуру, тобто вона об’ємна , зроблена з дерева. Такого Ви точно не побачите в жодному храмі України.

Цікавинка 2. На площі Ринок у Львівській копальні кави (це саме там, де у шахті кайлами видобувають кавові зерна, а потім їх досмажують та готують смачну каву) можна кожного дня, з 17 до 18 години придбати засмажені зерна зі знижкою 50%. Тож, якщо хочете каву на халяву, займайте чергу заздалегідь.

Цікавинка 3. Якщо ви – чоловік та приїхали до Львова з дружиною, то не завадить ознайомити її з ланцюгом для сварливих жінок🙂 Побачити його можна у Пасажі Андреоллі (пл. Ринок, 28) на стіні будинку. І точно такий колись знаходився навпроти Ратуші. Жінку приковували до нього за руку чи ногу і давали можливість подумати про свою поведінку.

Цікавинка 4. Мабуть, ви заглядали у Львові у безліч двориків – театральні, кавові, пивні. А ось у дворі загублених іграшок навряд чи були. Це незвичайне місце знаходиться за адресою: вул. Князя Лева, 3. Тут зберігаються ляльки, плюшеві ведмеді, брязкальця, садові гноми, пластмасові Карлсони та гноми. Зайшовши туди, можна подумати, що потрапив у казку. Можете завітати та принести з собою непотрібну вам іграшку, яка знайде тут притулок та веселу компанію.

Цікавинка 5. А ось ще один цікавий дворик, який так и називається «Щось цікаве». Ви зможете його знайти за адресою: Площа Ринок, 13. Власне, це галерея художніх виробів зі скла, де можна всього торкатися, приміряти, захоплюватися і просто бути собою.

Цікавинка 6. А у дворику Театру юного глядача можна побачити ляльки та декорації, які колись були частиною дитячих вистав. Знаходиться це казкове місце на площі Гнатюка, 11. Радимо завітати сюди з дітлахами, їм дуже сподобається.

Цікавинка 7. Якщо після прогулянок усіма двориками Львова у Вас виникло бажання відпочити та послухати класичну музику, просимо до закладу «Штрудель-Хаус» (вул. Шевська, 6). Адже це єдине місце у Львові, де звучить виключно класика. А про смак відомого віденського штруделя, який тут готують за класичним рецептом, годі й казати. Треба куштувати!

Цікавинка 8. Як відомо, у місті Лева існує понад чотирьох тисяч його зображень, і тільки один з них може змінювати свій настрій з посмішки на зажуру. Це залежить від місця, з якого ви на нього дивитесь. І побачити цього лева з мінливим настроєм можна на будівлі, яка знаходиться на Катедральній площі, 2. До речі, ця кам’яниця так і називається – «Під левом».

Цікавинка 9. А ви знаєте, що називають сьомим чудом Львова? Якщо ні, то ви ніколи не були у Шляхетному Казино, що на вул. Листопадового Чину, 6. Великі королівські сходи, кришталеві люстри, вишукане оздоблення стін і загадкові скульптури зробили його справжнім зразком аристократичної розкоші Львова XIX ст. Наразі в цих благородних стінах проводять бали та влаштовують звані вечері.

Цікавинка 10. А чи любите ви розгадувати кросворди? Якщо рухатися по вулиці Коперника від центру міста, можна вийти на вулицю Сахарова і відшукати арт-об’єкт нової частини Львова. На стіні однієї з багатоповерхівок зображений кросворд заввишки 30 і завширшки 18 метрів. Питання до кросворду і відповіді на них написані на самій будівлі.

А якщо ви знаєте й інші цікавинки Львова, пишіть нам – ми опублікуємо!
1dollartrip@gmail.com