Коли ми говоримо про Ізраїль, в уяві одразу постають спекотні сонячні вулиці, цікава та різноманітна кухня та привітні люди. І не дивно, адже ця держава вважається місцем проживання найщасливіших на планеті людей. В Ізраїлі найбільша кількість музеїв на душу населення у світі, тому ви обов’язково знайдете чим себе зайняти, приїхавши сюди.

 

 

Чим зайнятися?

Ми пропонуємо урізноманітнити свій відпочинок на декілька днів та відвідати Тель-Авів та Єрусалим.

Сьогодні Тель-Авів – це не лише місто, що омивається Середземним морем та пропонує чудові пляжі, тут – центр торгівлі, фінансів, спорту та культури усієї країни.

У місті варто відвідати Палац Незалежності, відомий оригінальною культурою Тель-Авівський музей сценічного мистецтва на бульварі Шауль ха-Мелех, художній музей “Шаар-Цион” та галерея “Бруно Гелері”.

 

telaviv

 

Не проходьте повз відкриті ринки міста – адже саме тут вирує неповторна атмосфера культури Близького Сходу. Тут можна задешево придбати цікаві сувеніри та спеції і спробувати поторгуватися з колоритними продавцями. А з вуличної кухні радимо спробувати хумус, тхину та випічку бурекас.

 

telqviv,qrket

 

Тель-Авів – ідеальне місце для початку подорожей Ізраїлем – Єрусалим, Хайфа, Баер-Шева та Мертве море розташовані в 1-2 годинній подорожі звідси.

До Єрусалима із Тель-Авіва легко дістатися потягом зі станції Arlosoroff (1 раз на годину курсують електрички) або на автобусі №405 із центрального автовокзалу «HaTachana HaMerkazit HaChadasha».

Єрусалим –це неймовірне історичне місто. На старовинних мапах воно зображується в центрі світу, а сьогодні вважається загальною святинею для християн, іудеїв та мусульман.

 

jeruzalem

 

Під Старим містом розуміють історичну частину міста, що оточена стінами фортеці. Саме тут відбувалися всі історичні події, що пов’язані з Єрусалимом, і саме тут знаходяться всі історичні місця, включаючи святині трьох світових релігій – Храм Гроба Господня, Мечеть Аль-Акса та багато інших. Для іудеїв, звичайно ж, головною святинею є всесвітньовідома Стіна Плачу. Не менш цікавими є підземне Місто Царя Давида та Єврейське кладовище.

 

jeruzalem oldcity

 

Також можете відвідати культурні заходи, як от концерт симфонічного оркестру чи спектакль в театрі Театрон Ірушалаїм. Також в Єрусалимі регулярно проводять міжнародні фестивалі: Єрусалимський фестиваль мистецтв, міжнародний кінофестиваль, фестиваль камерної та симфонічної музики.

 

jerusalem-opera-festival-2015

Як доїхати?

Бюджетно дістатися до Тель-Авіва пропонуємо декількома способами.

По-перше, рейсами Wizzair через Будапешт у березні.

wizzair bud

wizzair telaviv

 

По-друге, через Катовіце, все тим же Wizzair, на кінець січня.

wizzair kato

 

wiz kat-tel

Де зупинитися?

Тель-Авів та Єрусалим надзвичайно туристичні та жваві міста, тож тут легко можна знайти бюджетні варіанти хостелів за ціною від 14 євро (шукайте на booking.com) та гостьових апартаментів. Квартиру на невеличку компанію можна орендувати приблизно за 27$ на добу через сервіс airbnb.com (ми даруємо знижку в 20$ для нових користувачів).

Цікавий сервіс для мандрівників до Тель-Авіву та Єрусалиму – hotelscombined.com. Тут ви знайдете хостели та готелі від 16 євро на добу. Ну і зважайте, що жителі Ізраїлю дуже привітні та завжди раді гостям, тож спробуйте пошукати на couchsurfing.

 

Ізраїль – древня країна з давніми традиціями та цікавою історією. А міста Тель-Авів та Єрусалим – це легенди, які самі по собі є світовим надбанням. Слідкуйте за порадами на 1dollartrip та плануйте свої бюджетні подорожі!