У Польші стартувала акція «Безкоштовний листопад», в рамках якої вхід у провідні музеї країни став безкоштовним!

 

Чому проводяться така акція?

Вперше акцію провели у 2012 році, і тоді кількість охочих безкоштовно збагатитися духовно приємно вразила організаторів . «Ми вирішили зробити безкоштовний вхід тоді, коли в музеях спостерігається найнижча відвідуваність. У результаті прийшли десятки тисяч людей. Такий результат перевищив навіть найсміливіші наші очікування», – каже директор палацо-паркового комплексу «Лазєнки» Тадеуш Зельневич.

 

Як дістатися до Польщі?

Ну з цим не повинно виникнути жодних проблем! Між Польщею та Україною курсують автобуси та поїзди, літають літаки. До речі, у зв’язку з наближенням свят багато перевізників пропонують приємні знижки для своїх клієнтів. Більше про те, як зручно, дешево і швидко дістатися до сусідньої Польщі можна прочитати тут https://1dollartrip.com/tag/poland/.

 

Де зупинитися?

Якщо питання в тому, щоб зробити відпочинок максимально дешевим, подумайте про каучсерфінг.

Знайти бюджетні варіанти на готельні номери можна за допомогою hotelscombined.com.

Забронювати готель за дешевими цінами рекомендуємо на booking.com.

 

 

Які музеї Польщі відвідати?

Королівський замок у Варшаві

Один із найпопулярніших музеїв Польщі. Будівля музею – реконструкція архітектурного ансамблю, який був повністю зруйнований під час Другої Світової Війни. На відновлення інтер’єру палацу було затрачено багато часу і зусиль, але тепер відвідувачі можуть милуватися залами прикрашеними живописними полотнами і скульптурними композиціями.

 

Королівський палац
Королівський палац, Варшава

 

 

 • Адреса: Warszawa, Plac Zamkowy 4.
 • Час роботи в літній період (травень – вересень): понеділок – середа: 10:00 – 18:00, четвер: 10:00 – 20:00, п’ятниця – субота: 10:00 – 18:00, неділя 11:00 – 18:00.
 • Час роботи в зимовий період (жовтень – квітень): вівторок – субота: 10:00 – 16:00, неділя: 11:00 – 16:00.
 • Вхід: 22 PLN, діти до 16 років: 1 PLN.

 

 

Музей карикатури у Варшаві

Без перебільшення можна назвати знаменитим єдиний в Європі музей карикатури. Заснований він польським художником Е. Лапіньскім у 1978 році. Основу колекції складають роботи польських карикатуристів, але в останні роки колекція музею стала стрімко поповнюватися за рахунок робіт іноземних майстрів.

 

Музей карикатури у Варшаві
Музей карикатури, Варшава

 

 • Адреса музею: Warszawa, Kozia 11.
 • Час роботи: 10:00 – 18:00, понеділок: вихідний.
 • Вхід: 7 PLN, пільговий квиток (для школярів і пенсіонерів): 4 PLN, сімейний квиток (2 дорослих та 2 дітей): 15 PLN. По вівторках вхід вільний

 

 

Історичний музей Варшави

Вісім живописних будівель у центрі Варшави віддані під філії Національного музею, який називається Історичний музей Столичного міста Варшава.

 

Історичний музей Варшави
Історичний музей Варшави

 

Експозиція, розміщена в 60-ти кімнатах, розповідає про історію міста, з моменту його виникнення до наших днів. Безліч драматичних моментів, які пережила Варшава, відображені в експозиції.

 • Адреса музею: Warszawa, Rynek Starego Miasta, 28-42.
 • Час роботи: вівторок – п’ятниця: 10:00 – 18:00, субота – неділя: 10:00 – 20:00
 • Вхід: 6 PLN, пільговий квиток: 4 PLN, сімейний квиток: 20 PLN.

 

 

Державний музей Аушвіц-Біркенау

У серпні 1940 р на місці колишніх військових казарм, недалеко від міста Освенцим, почалося будівництво одного з найбільших концентраційних таборів – “Освенцим”, ще раніше місто було перейменовано німцями в Аушвіц. Першими в’язнями стали польські військовополонені, їх силами і зводилися табірні будівлі.

 

Державний музей Аушвіц-Біркенау
Державний музей Аушвіц-Біркенау

 

Сьогодні відвідувачі потрапляють на територію так само, як і ті, хто не з власної волі входив сюди кілька десятків років тому, – через ворота з написом «Праця звільняє» (Arbeit macht Frei). Ось тільки з цього пекла праця, на жаль, нікого не звільнила. Двоповерхові цегляні будівлі акуратно вишикувалися в ряд уздовж широких вулиць; спочатку навіть забуваєш, для чого вони призначалися. Не підозрювали про те, що на них чекає, і ув’язнені, вони розраховували, що потрапили у трудовій виправний табір. Але варто лише зайти в перший корпус через скрипучі двері, як перед очима постають усі жахи тих років. В одних блоках збережена обстановка того часу: ось «медична» кімната, де в’язнів убивали, вводячи їм у серце ін’єкції фенолу, вбиральня, яка служила також і трупарнею. Уздовж довгого коридору великі кімнати, застелені солом’яними матрацами, на них покотом і спали ув’язнені.

 

Державний музей Аушвіц-Біркенау2
Державний музей Аушвіц-Біркенау

 

В інших блоках організовані музейні експозиції з фотографіями, списками загиблих, історичними довідками, малюнками та прощальними листами ув’язнених. У одному з таких, у глибині коридору чується звук поїзда, що прибуває, а на стінах змінюють один одного безликі тіні так, що мимоволі озираєшся в пошуках тих людей, що були тут колись.

Між 10 і 11 блоками відновили частину стіни смерті, біля якої з 1941 по 1943 рр. розстріляли кілька тисяч в’язнів. Тепер тут в будь-яку погоду горять свічки… У підвалах блоків можна розглянути камери в’язнів із крихітними віконцями, а то й зовсім без них, де люди часто божеволіли і гинули від нестачі кисню. Тут кожне приміщення оповідає сумну історію, але найсильніше враження справляють газові камери і крематорій з тьмяним ліхтарем над входом і чорними від кіптяви стінами.

Вхідні квитки та екскурсії:

 • Вхід на територію безкоштовний, плата стягується тільки за участь у груповій екскурсії, з 1 травня по 31 жовтня відвідування без екскурсії неможливо. Кожному відвідувачеві видаються навушники, в яких він чує розповідь екскурсовода. Таким чином зберігається так необхідна в подібному місці тиша.

 

Де зупинитися у Польщі?

Знайти місцевих жителів, що згодні прийняти туристів із інших країн можна за допомогою міжнародної мережі каучсерфінг.

Що стосується оренди номерів в готелі або хостелі, то ми радимо такі ресурси:

 • портал booking.com дає змогу орендувати номер у готелі, хостелі, гестхаузі та ін. із зручними фільтрами пошуку, величезним асортиментом закладів;
 • Знайти бюджетні варіанти на готельні номери можна за допомогою hotelscombined.com.
 • Варіант готелів середнього та високого класу рекомендуємо на сервісі travelponey.com (отримайте 35 $ на перше бронювання тут).

Знайти в оренду квартиру, будинок або кімнату радимо на airbnb.com та даруємо 20 $ для нових користувачів.

 

Тож користуйтеся акцією «Безкоштовний листопад», щоб відвідати більшість дуже крутих музеїв задарма.