Якщо весняне сонечко вже спонукає Вас до подорожей, то пропонуємо завітати у сонячне Закарпаття на XIV Міжнародний фестиваль вина.

Фестиваль “Біле вино” у містечку Берегово з 3 по 5 березня 2017 року проводить Винний Лицарський Орден святого Венцела, члени якого присяглися відродити та прославити винну славу цього краю. Традиція проводити фестиваль вина з’явилася ще у 2000 році, і з того часу ця подія викликає неабиякий інтерес туристів з усієї України та зарубіжжя.

Берегово здавна вважалося центром виноробства, з тих часів збереглися навіть винні підвали, більшість яких і зараз використовується за своїм призначенням.

Цікавинки

Містечко Берегове має дуже давню історію. Так, перше згадування про місто як маєток угорського герцога Ламперта датується 1063 роком. Ламперт заклав тут поселення, де потім з’явилося місто Лампертсас, а нині Берегово. Місто пережило багато лихих часів – і напад половців, і зруйнування монголами на чолі з ханом Батиєм.
Наразі, більшість населення міста складають угорці, на вулицях переважає угорська мова, тож, радимо підготуватися до спілкування з місцевими заздалегідь. І ще одне – мешканці міста користуються не київським, а середньоєвропейським часом. Майте це на увазі!

Якщо завітаєте на фестиваль, обов’язково спробуйте вино «Королевська леанка». Адже саме воно є флагманом Берегівського винного ордену. Це сухе вино з приємним мускатним смаком та неповторним ароматом персика та резеди не залишить Вас байдужим.

Отже, закарпатські винороби збираються на центральній площі Кошута, де пропонують численним гостям продегустувати найкращі зразки вина минулорічного врожаю.

Також програма фестивалю завжди включає виставку-продаж обладнання для виробництва вина, обмін досвідом між виноробами, лотереї, конкурси, виступи музичних та танцювальних колективів.

Програма XIV Міжнародного фестивалю «Біле Вино»:

3 березня (п’ятниця)
09:00 Виставка закарпатських вин.
09:30-13:00 Передача зразків вин на конкурс «Краще вино фестивалю».
12:00 Ефективніше за “Віагру”. Вино як напій кохання.
15:00 Покладання вінків до пам’ятника видатного професора-хірурга, відомого селекціонера винограду Бертолона Ліннера. (м. Берегово, вул. Б. Ліннера, 1, Райлікарня).

4 березня (субота)
9:00 Виставка-продаж закарпатських вин.
11:45 Святковий марш. Колона запрошених гостей (делегацій) шикується біля римо-католицького костелу (пл. Ракоці, 3).
12:00 Урочисте відкриття ХIV-го Міжнародного Фестивалю Вина на Берегівщині. Прийом нових лицарів та придворних дам до Винного Лицарського Ордену Св. Венцела. Підбиття підсумків у конкурсі вина, вручення медалей (пл. Кошута перед міським Будинком культури, велика сцена).
18:00 Народне гуляння на пл. Кошута.

5 березня (неділя)
9:00 Виставка закарпатських вин.
11:00 Служба Божа за виноградарями та виноробами.
14:00 Прощання з гостями фестивалю.

А Ви знаєте про угорську традицію споживання вина – фреч, тобто процес розведення вина мінеральною водою? І хоча справжні шанувальники вина проти, аргументуючи тим, що газована вода знижує якість вина, але ця традиція дуже поширена серед населення. Переважно водою розводять легкі, сухі та кислі вина.
Обов’язково спробуйте, може, фреч стане до вподоби і Вам.

І хоча Берегово претендує на статус винарської столиці Західної України, тут ще багато чого цікавого можна побачити. Численні пам’ятки архітектури, музеї, басейни з термальними водами…

Щиро радимо Вам відвідати це чудове місто, відчути гостинність виноградарів та виноробів. Адже саме завдяки їх тяжкій праці ми можемо насолоджуватися чарівним напоєм, який зберігає в собі тепло сонячного проміння.