велотуризм - способ бюджетных путешествий2

 

Велотуризм – один із найдешевших способів подорожувати Україною. У цій статті ми спробуємо надати вичерпну інформацію стосовно бюджетних подорожей велосипедом нашою країною.

 

 

Прокат велосипеда

Якщо у Вас немає власного “залізного коня”, є безліч сайтів, що пропонують прокат велосипедів. Зазвичай Ви можете отримати велосипед, залишивши під заставу закордонний паспорт і 250 грн. чи права міжнародного зразка і 500 грн. Прокат міського велосипеда коштує в середньому від 800 грн. на тиждень, гірського – від 100 до 1300 грн. Для жінок можна підібрати велосипед за 800 грн. із жіночою рамою чи електровелосипед за 1500 грн.

Прокат функціонує в більшості обласних центрів України.

 

 

Шукаємо організатора велотуру

Якщо у Вас немає досвіду у самостійній організації подібних турів, то краще звернутися в спеціальну компанію. На сайтах таких компаній можна обирати різні велотури. У відповідному меню зазначений розклад, ціна та маршрут велотуру. Крім подорожей Україною, часто пропонують і закордонні велотури.

Для любителів цікавих знайомств підійде велотур у компанії іноземців. Суттєвий плюс такого туру – можливість практики спілкування англійською чи іншими мовами. У турі закордоном можна використовувати Каучсерфінг – швидкий та безкоштовний спосіб знайти нічліг. В Україні такою послугою можна скористатися у великих містах.

 

Вартість дводенного велотуру в агенції

Велотур «Трахтемирів – козацька столиця» на сайті одного з операторів коштуватиме 625 гривень.

У вартість туру входять:

 • трансфер Київ-Ржищів-Київ на автобусі чи авто;
 • послуги інструктора;
 • харчування згідно з програмою;
 • групова медична аптечка;
 • групова велосипедна аптечка;
 • страховка на весь час подорожі.

Велосипед в агенції можна взяти напрокат за ціною 100 грн на добу.

Також за 100 грн можна орендувати шолом. За прокат спального мішка у агенції з Вас візьмуть близько 75 грн. У таку ж суму обійдеться прокат намету.

Цей тур триває усього два дні. Зустріч відбувається неподалік станції метро «Видубичі», далі автобусом всі разом їдуть у Ржищів. Потім на велосипеді треба дістатись Трахтемирівського півострова. Ночівля – у наметах в урочищі Монастирок.

Інші агенції пропонуюють одноденні тури за 200 грн. Правда, у такому турі Ви зможете побачити небагато: Голосіївський ліс, печери Китаївської пустині, обсерваторію.

 

bicycletrip

 

Вартість самостійного туру

Щоб зайнятися самостійним велотуризмом, спочатку необхідно визначитися з маршрутом.

Наприклад, нас зацікавив маршрут Бар — Сеферівка — Лядова — Підлісний Ялтушків — Конищів — Нова Ушиця — Песець — Сокілець — Жванчик — Грушка — Бакотська затока — Колодіївка — Демшин — Китайгород — Станіславівка — Баговиця — Тарасівка — Устя — паром через ДністерВороновиця — Кельменці — Хотин — Кам’янець-Подільський.

 

За 220 грн. можна доїхати до Хмельницького з Києва автобусом. Далі до с. Бар (91 км.) добираємось автостопом чи велосипедом – витратимо в середньому 2 дні.

Потім, згідно з маршрутом, доведеться проїжджати на велосипеді приблизно 50 км. на день.

Першого дня їдемо з села Бар до Бучая. Тут можна переночувати в наметі безкоштовно або вдома у селян за помірну плату.

Із Бучая їдемо до Колодіївки. На харчі, якщо купувати їх в селян, потрібно 200-250 грн. Нічліг у сільській хаті обійдеться у 70-150 грн. Далі прямуємо до Вертиківців. Звідти їдемо у Кам’янець-Подільський, де зупиняємося в хостелі.

 

 

Ночівля у бюджетному хостелі приблизно коштуватиме 150-190 грн на добу. Часто там є безкоштовний Wi-Fi, повечеряти можна в кафе чи барі. До Кам’янець-Подільського замку всього 2,5 км. У Кам’янці виділяємо час на екскурсію і ввечері повертаємось на поїзді до Києва.

 

Отже, підбиваємо кошторис:

 • Автобус Київ-Хмельницький – 220 грн.
 • Оренда велосипеда – 100 грн *7 днів = 700 грн.
 • Оренда намету – 75 грн*7 = 525 грн.
 • Оренда спальника – 75 *7 = 525 грн.
 • Їжа – 200 грн*7 = 1400 грн.
 • Ночівля в хостелі в Кам’янці-Подільському – 150 грн.
 • Ціна квитка в поїзді Київ-Кам’янець-Подільський (сидячий) – 148 грн.

Разом виходить 3668 грн. Зекономити можна, якщо у Вас чи у друзів є намет, велосипед або спальник.

 

Вдалих Вам подорожей разом із двоколісним другом! 🙂