CS_PrimaryLogoOrange10092012

 

Під час подорожі за кордон ми витрачаємо найбільше грошей на дорогу та на проживання. Як зекономити на транспорті, зокрема на авіаперельотах, ми вже писали. А тепер розповімо, як заощадити на житлі.

Що таке CouchSurfing?

 

CouchSurfing 2

 

CouchSurfing (https://www.couchsurfing.com) – соціальна мережа для туристів. Тут реєструються люди, які шукають попутників для подорожі, житло на одну чи декілька діб або просто компанію для екскурсії містом. Також на сайті реєструються хости – ті, хто хоче та може надати мандрівникам безкоштовний притулок, показати місто та допомогти цікаво провести час. Цей сервіс є одним із найбільших у світі. За статистичними даними соцмережі, CouchSurfing об’єднує близько 7 млн. користувачів із 246 країн.

Навіщо це мандрівнику

 

wpid-Photo-26052013-1133-AM

 

CouchSurfing швидко набув популярності не тільки в Штатах, а й далеко за їх межами. Зараз значна кількість туристів шукає притулок за допомогою цього сервісу. Це дозволяє зменшити витрати на подорож за рахунок безкоштовного житла. Крім цього, важливу роль грає можливість відчути атмосферу нового місця, познайомитися з корінними жителями, вдосконалити знання мови. Лише так можна сповна відчути дух незнайомого міста.

Навіщо це хосту

 

Couchsurfing_by_Gabriele_Galimberti_2014_01

 

Хости – користувачі, готові надати туристам дах над головою. Також є ті, хто не мають бажання/змоги це зробити, але з радістю проведуть екскурсію рідним містом або ж просто розкажуть щось цікаве за чашкою кави.

Дехто з хостів надає притулок мандівникам через почуття солідарності, інші роблять це, щоб покращити знання мови, мати знайомих по всьому світу чи просто поспілкуватися з цікавими людьми.

Але цей проект – більше, ніж просто безкоштовне житло. Це ціла філософія, де люди вірять, якщо так ділитися тим, що маєш, у світі не буде війн.

Як це працює

 

Для того щоб долучитися до туристичної соцмережі, достатньо зареєструватися на сайті. Реєстрація безкоштовна та доступна для повнолітніх. На своїй сторінці ви залишаєте інформацію про себе – освіта, робота, інтереси та інше, тобто все, що вважаєте за потрібне. Також є можливіть завантажити фотографії, відмітити місця, що відвідували та в яких жили.

Обов’язково кожен користувач сервісу має вказати свій статус: «Готовий прийняти гостей», «Можливо, прийму гостей», «Нікого не приймаю», «Готовий зустрітися».

Кожен може виступати як турист, хазяїн або в обох ролях.

Якщо ви хост, то можете вказати на сайті свої побажання щодо відвідувачів – чи можуть з ними бути діти, тварини, яка максимальна кількість гостей, їх стать та вік тощо, а також описати умови проживання у вашому домі.

 

Якщо ви турист, то для вас тут також є зручні фільтри пошуку. Завдяки їм можна обрати найкращі пропозиції.

 

Коли ви знаходите цікавого хоста/туриста, то маєте змогу відіслати йому особисте повідомлення і домовитися про деталі зустрічі.

Правила безпечного каучсерфінгу

 

surfing-a-web-of-trust-reputation-and-reciprocity-on-couchsurfingcom-1-728

 

Аби впевнитися, що ви відправляєтесь у гості до нормального хоста, існує ціла система верифікації користувачів.

Перш за все, як для туристів, так і для хостів є система відгуків. Читайте відгуки інших каучсерферів та робіть висновки про адекватність кандидата. Очевидно, що краще обирати хостів із позитивними відгуками.

Також існує трьохетапна система підтверждення реальності профайлу:

  • Перший етап – ім’я та адреса вводяться лише один раз і не можуть змінюватися навіть самим користувачем.
  • Другий етап – підтверждення реальності особи через банківську картку. Тут перевіряється справжність існування такої людини, правильність її даних.
  • Третій етап – на домашню адресу користувача висилається лист, отримання якого треба підтвердити.

Виконання кожного кроку позначається в профілі галочкою, тож кожен користувач може бачити, чи повністю певна людина пройшла процедуру підтвердження особи. Підкреслимо, що самі дані (адреса, банківський рахунок тощо) ніде не відображаються.

На сайті є два варіанти акаунтів: безкоштовні та платні (20 євро/рік). Останні мають більше переваг, такі акаунти висвічуються частиіше та мають більше довіри від користувачів. Але й безкоштовного способу достатньо для подорожей.

 

Важливо: краще шукати житло за місяць до поїздки або раніше, оскільки в останню мить трохи важче знайти хостера.

 

 

Сподіваємося, що завдяки сервісу CouchSurfing ви знайдете не просто притулок у чужому місті, але й справжніх друзів!