Кожен з нас може доволі важко переживати акліматизацію в іншій країні та погано призвичаїтись до існуючої різниці в часі між Україною та країною, яка знаходиться у іншому часовому поясі. Внаслідок довгих перельотів людина починає відчувати надмірну втому, хоче спати посеред дня, у неї може піднятися тиск та загостритись інші серцево-судинні захворювання. Внаслідок переміщення із холодного клімату в теплий може статися тепловий удар, теплові судоми, пневмонія.

 

усталость

 

 

До гірської місцевості також необхідно вміти пристосуватись. Барометричний тиск і зниження концентрації кисню може спричинити певний дискомфорт при раптовому переїзді у гірську місцевість. Внаслідок зміни рівня гемоглобину і еретроцитів у людини може виникнути тимчасове кисневе голодування та навіть гірська хвороба. Акліматизація на півночі може загрожувати сонливістю, задишкою, зниженням апетиту.

 

Щоб уникнути проблем, які можуть викликати дискомфорт, варто скористатись порадами відомої мандрівниці-блогера Брук Сворд:

  1. * Варто спробувати налаштуватись на новий часовий пояс за декілька днів до подорожі, налаштувати графік їжі та сну так, щоб виспатись у літаку.
  2. * Обирайте короткі перельоти тривалістю до 4 годин, щоб прилетіти у місце призначення вдень і не потрапити у годину-пік;
  3. * Якщо Вам все-таки доведеться летіти тривалий період часу і у країні призначення Ви опинитесь вночі, то варто заздалегідь замовити собі трансфер у готель, подбати про проживання у дешевому хостелі, щоб прийняти душ і виспатись перед наступним перельотом.
  4. * Перед і під час подорожі не варто їсти жирної їжі, яку важко переварювати. Це може викликати нудоту та інші неприємні відчуття. Замініть раціон на салат, що буде багатий протеїнами, горіхи, м’ятні смоктальні цукерки.
  5. * В процесі польоту краще вживати напої, що знижують спрагу: зелений чай, мінеральну воду без газу і сік. Споживання великої кількості рідини дозволяє подбати про добру роботу нирок, зволожити шкіру, зменшити вірогідність виникнення головного болю.
  6. * Для більш комфортного перельоту можна взяти з собою плеєр, книгу або щось, що допоможе розважитись під час перельоту.
  7. * Старайтесь проходити по салону літака, щоб ноги не затікали і покращився кровообіг. Старайтесь у сидячому положенні зробити зарядку, щоб розім’яти зап’ястки та шию.
  8. * Якщо Ви приїхали у інший часовий пояс і відстань між нашим поясом та іншою країною складає 7-8 годин, то не варто проганяти сон кавою чи зразу йти спати. Варто просто подихати свіжим повітрям і пройтись по вулиці, щоб розрухати м’язи і покращити кровообіг. Це допоможе перебудувати режим у потрібному напрямку.
  9. * Ввечері краще прийняти гарячу ванну, щоб розслабитись і зняти втому від перельоту. Алкоголь краще не пити у перший день, щоб акліматизація відбулася швидше.

 

Отримуйте лише позитивні емоції від подорожей!