Нехай це і здається банальним, але дегустація страв місцевої кухні, і не тільки місцевої – це одне з улюблених занять туристів. І як показує практика, на потреби шлунку йде третина бюджету. Їжа займає важливе місце в культурі будь-якої країни. Тому інколи, гуляючи вуличками Франції або Італії, так складно втриматися і не заскочити до кафе на каву з круасанами чи на келих вина з піцою. Тому вашій увазі декілька порад про те, як не залишитися голодним у чужій країні і не витратити весь бюджет лише на їжу.

 

 1. Плануйте завчасно

Не полінуйтесь і пошукайте в Інтернеті народні страви тієї країни, в яку ви зібралися, складіть список тих страв, які ви хотіли б скуштувати, а потім пошукайте ресторани та кафе з найкращим співвідношенням ціни та якості.

 

іспанія
Іспанська кухня

 

 

 1. Будьте терплячими

Історія з особистого досвіду автора статті: одного вечора в Римі я так хотіла піци, що готова була душу дияволу за кусочок Пепероні продати. Проте, того вечора прийшлось вдовольнятися салатом, а піцу з’їсти рано. Річ в тому, що багато закладів піднімають ціни саме ввечорі, знаючи, що туристи скривляться, поскиглять, але все-таки зроблять замовлення. Вечором моя піца обійшлась би в 9 євро, а вдень у тому ж кафе я за неї заплатила 5 євро, майже вдвічі (!) дешевше.

 

 1. Не виходьте з дому без їжі

Відчуття легкого голоду з’являється у людини вже через дві години після прийому їжі, тому, виходячи з дому на пошуки цікавих місць обов’язково візьміть із собою кілька бутербродів і пляшечку води.

 

грузия
Грузинська кухня

 

 

 1. Користайтесь на повну послугами готелю!

Якщо готель чи хостел пропонує безкоштовний сніданок, то не полінуйтеся прокинутись на годину раніше і скористатися цією послугою. І не варто обмежуватися ранком кількома ковтками кави і бутербродом. Це, по-перше, ситно, по-друге, економно.

 

 1. Їжте і купуйте продукти там, де і місцеві жителі.

Їсти піцу і дивитися на Колізей – це звісно круто, але нерозумно. Взагалі, щодо харчування, то серед мандрівників є негласне правило: не заходити в кафе та магазини, що знаходяться ближче, чим в п’яти кварталах до культурної пам’ятки. Чому? Бо там надто дорого! Підприємці знають, що туристи мають гроші, і що більшість з них не будуть морочити собі голову пошуком дешевого закладу харчування, тому і встановлюють часто просто захмарні ціни. Будьте хитрими і запитайте в місцевих жителів, де вони купують продукти і яким кафе надають перевагу.

 

японія
Японська кухня

 

 1. Надавайте перевагу національній їжі

Національна їжа робиться з легкодоступних продуктів, тому коштує вона значно дешевше за заморські страви, ось і весь секрет.

 

 1. Готуйте самі

Якщо ви знімаєте квартиру, чи проживаєте в хостелі, де є кухня, не полінуйтеся і сходіть на ринок, купіть продукти та приготуйте все самі.

 

мексика
Мексиканська кухня

 

 

 1. Шукайте найкращі пропозиції

І ми знову звертаємось за допомогою до Інтернету. Кожен ресторан, кафе і навіть супермаркети мають якусь систему знижок типу Happy Hours, розпродажі, влаштовують фестивалі і ще повно всього. Тому шукайте акційні пропозиції.

 

 1. Пийте, але будьте розумними!

Надавайте перевагу народним алкогольним напоям і маркам, які випускаються на території країни.

 

франція
Французська кухня

 

 

 1. Безкоштовні обіди.

Якщо ви подорожуєте з дітьми, то пошукайте заклади, які пропонують безкоштовні сніданки для малечі. Звісно, в такому меню ви не знайдете фуагра чи червону рибу, але навіть безкоштовна вівсяна каша – це вже як-не-як якась економія.

 

 1. Нехай офіціант знає, що у вас свято

Не обов’язково одягати кольє, сукню зі шлейфом і робити зачіску, достатньо з приємною посмішкою сказати офіціанту, що у вас день народження чи річниця. В більшості ресторанів, які дбають про свій імідж, з нагоди свята вам зроблять знижку, або подарують десерт. Дрібничка, але приємно.
Сподіваємось, наші поради стануть вам у нагоді!