белорусь2
Національна бібліотека, Мінськ

 

Білорусь – сусідня країна, у якій можна добре відпочити, не витративши багато коштів.

 

Які документи необхідні?

 

Громадяни України в’їжджають, виїжджають, прямують транзитом через пункти пропуску на державному кордоні та знаходяться на території Республіки Білорусь без віз. Дійсними документами для в’їзду-виїзду, прямування транзитом і перебування на території держави для громадян України є:

  • паспорт громадянина України (тільки для перетину державного кордону між Україною та Республікою Білорусь і знаходження на території Республіки Білорусь);
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • дипломатичний паспорт;
  • службовий паспорт;
  • проїзний документ дитини;
  • посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або виписки з неї);
  • посвідчення члена екіпажу повітряного судна (за наявності запису в польотному завданні);
  • посвідчення особи на повернення в Україну (для повернення в Україну або транзитного проїзду через територію Республіки Білорусь з метою повернення в Україну).

Громадяни України мають право перебувати на території Республіки Білорусь до 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду.

Громадяни України звільняються від реєстрації у компетентних органах за місцем їх перебування на території держави терміном до 30 днів із дати в’їзду на територію держави за наявності у них міграційної картки з позначкою компетентного органу, проставленою при в’їзді на територію держави.

У випадку, якщо період перебування громадян України на території держави перевищує 30 днів, реєстрація здійснюється відповідним компетентним органом з дотриманням чинних правил.

 

 

Як добратися до Білорусі: бюджетні варіанти

Квиток на авіарейс Київ-Мінськ коштує мінімум 89 євро від МАУ.

Одним із порівняно недорогих способів доїхати до Білорусі є потяг. Користуючись вітчизняною Укрзалізницею, можна придбати квиток в один бік за 61 євро. Проте через МінськТранс можна придбати квитки в один бік на місця в купе лише за 23 євро! До речі, зворотній напрямок (Мінськ-Київ) дешевший – 19 євро.

Проте цей варіант не найбільш економний. Потрапити до країни можна іншим чином. Їдемо з Києва до Чернігова електричкою Київ-Ніжин (відправляється о 6:25 ранку). У Чернігів Ви потрапите приблизно о 10:42. Квиток на електричку коштує 25 грн. Далі з Чернігова до Гомеля можна приїхати на автобусі. Прямі автобуси в Гомель відправляються об 11.01 та о 15.05, а прибувають – о 14.51 та о 18.44 відповідно. Вартість квитка – 83 грн. З Гомеля до Мінська можна дістатися на потязі за невелику сумму, за нинішнім курсом – приблизно 262 грн (сидячі місця), 324-510 грн (плацкарт).

Отже, всього витрачаємо 370 грн. (приблизно 15 євро).

Зі Львова до Білорусі можна добратися через Ковель. Ціна квитка на автобус – 110 грн. Далі їдемо у смт Заболоття з Ковеля потягом о 15.54. Із Заболоття можна доїхати на Брестський автовокзал в середньому за 40 грн. Від Мінська до Браславських озер треба проїхати ще 250 км автобусом.

 

 

Де відпочити в Білорусі?

 

браславские

 

Браславські озера – це справжній заповідний край на кордоні з Латвією. Зупинитись тут можна на туристичній стоянці чи на базі відпочинку.

 

браславские.jpg2

 

Вартість однієї туристичної стоянки різниться – від 300 до 1400 грн (залежно від кількості осіб). Також за помірну ціну можна орендувати житло на базі. Є можливість винайняти будиночок чи котедж. Усе залежить від того, скільки Ви готові витратити.

 

 

беловежская пуща

 

 

Ще один цікавий варіант – побувати у Біловезькій Пущі. Це найбільший залишок реліктового лісу, що раніше знаходився на європейській території.

З автостанції у Бресті 6-7 разів на день ходять маршрутки, якими можна добратися до с. Каменюки, звідки найзручніше розпочати маршрут. Тут проходить кордон між Білоруссю та Польщею. У Пущі можна побачити дерева віком до 300 років. Тут є понад 500 видів різноманітних грибів, більше 900 видів рослин. Заповідник ділиться на 4 зони. Одна з них – рекреаційна.

 

беловежская пуща.jpg2

 

Можна замовити 4 різних маршрути подорожі.

Маршрут №1 – «Велика подорож», у межах якої Ви зможете відвідати резиденцію Діда Мороза і Снігуроньки, Музей природи, Лядське озеро.

Маршрут №2 – «Звіриний перехід» («Пашутська буда»).

Маршрут №3 – «Лісові таємниці» (протяжність 19 км; «Музей природи»).

Маршрут №4 – «Царська поляна» (протяжність 10 км; «Музей природи»).

У вольєрах живуть бурий ведмідь, косулі, тарпаноподібні коні, єнотоподібна собака.

Працює заповідник із 9.00 до 20.00 Квиток коштує 0,5 євро.

У с. Каменюки є 4 готелі, де можна залишитися на ніч. У місцевих ресторанах Вам запропонують страви з ягід, дичини та грибів.

 

белорусь
Мінськ

 

Отже, мерщій вирушайте у захоплюючу подорож заповідними лісами і озерами Білорусі!