Нещодавно у Києві пройшло Велике грузинське застілля в Ботанічному саду на честь 125-річчя “Боржомі”, про яке ми писали ТУТ. Треба зауважити, пройшло з повним аншлагом. Наша редакція надихнулася цим заходом й вирішила продовжити тему Грузії.

Наскільки бюджетна Грузія, і як туди подорожувати дуже дешево, спробуємо розібратися.

 

Цікаві місця

 

Тбілісі – не тільки столиця Грузії, але й найбільше місто країни. Сьогодні це місто живе не лише за рахунок туристів, старої історії, але й завдяки діловій активності. Щодо туристичних місць, то найпопулярнішими є собори, сірчані бані та грузинська кухня.

3 must see Тбілісі:

* Нарікана – стародавній кріпосний комплекс. Старі стіни замку, неперевершений панорамний вид та віддаленність від галасу міста – що може бути романтичніше?

 

Нарикала Нарикала2

 

* Старий Тбілісі – історична частина міста. Тут сінагоги, собори та храми, стара архітектура. Ця атмосферна частина міста дозволяє кожному бажаючому відчути себе в цьому ж місті, але за декілька століть назад.

 

старый тбилиси2 старый тбилиси

 

* Міст Миру – пішохідний міст у столиці Грузії. Ця споруда 2010 року викликала багато дискусій серед місцевих жителів. Хтось вважає це прикрасою міста, інші кажуть, що скляний міст такого незвичного дизайну – занадто велика еклектика для старої архітектури. Одне можна стверждувати безперечно – панорамний вид тут неймовірний.

 

мост мира2 мост мира

 

 

 

Батумі – туристичний центр сучасної Грузії. Аналогічно до Тбілісі Батумі є одночасно сучасним та автентичним містом.

 

ботсад2
Ботанічний сад в Батумі
ботсад3
Ботанічний сад в Батумі

 

3 must see Батумі:

* Ботанічний сад Батумі – один із найбільших ботанічних садів світу. Територія, що прекрасно підходить для піших прогулянок на природі. Тут все розташоване ярусами, подібно до садів Семираміди. Із морського берега до вершини гори здіймається сад, де представлені різноманітні рослини, штучні озера.

 

ботсад ботсад4

 

* Танцюючий фонтан – подібно до світло-музичного шоу у Вінниці, але значно більшого розміру. Тут щовечора проходять вистави, що приваблють масу туристів.

 

Танцующий фонтан Батуми Танцующий фонтан Батуми2

 

* Річка Чорох – турецько-грузинська гірська річка, що знаходиться в долині гір. Неймовірні пейзажі підійдуть для тих, хто надає перевагу спокійному відпочику, а стрімка річка – для любителів водного туризму.

 

Река Чорох Река Чорох Река Чорох2

 

 

Поті – колись тут була стародавня грецька колонія Фазіс, а на сьогоні це грузинське портове місто. На відміну від перших двох, це місто достить спокійне та менш людне. Тут є пляжі, спокій, природа.

3 must see Поті:

* Курорт Малтаква – оздоровчий курорт біля міста. Рекомендовано для лікування хвороб легенів (окрім туберкульозу). До того ж, тут багато диких пляжів, а вода досить спокійна, берег із гальки, тут неглибоко.

 

Малтаква

 

* Потійський Маяк – маяк, як у кіно. На відміну від інших будівель міста, досить високий. Колись ця споруда використовувалась за призначенням, але тепер лише туристичне місце. Проте кожен вечір маяк яскраво освітлює берег моря.

 

Потійський Маяк Потійський Маяк2 Потійський Маяк3

 

* Колхидський національний парк – місце, що яскраво відображує природу Грузії. Дерева віком у декілька сторічь, озеро, водоспад, гори – що ще треба для відпочинку?

 

Колхидский Национальный парк3 Колхидский Национальный парк2 Колхидский Национальный парк

 

 

Віза, документи

Які документи потрібні для поїздки до Грузії? Лише закордонний паспорт, віза для українців не потрібна. Якщо термін вашої відпустки не перевищує 3 місяці, правда.

Закордонний паспорт повинен бути діючим, із не менш як 1 чистою сторінкою. Якщо ви подорожуєте на автомобілі, слід взяти з собою водійське посвідчення та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Що важливо, в Грузії немає обов’язкового оформлення грінкарти – страхування автомобіля.

 

Дорожні питання

Їхати до країни можна трьома способами: сушею, літаком або морем.

 

Автотуризм може бути дешевше, якщо їхати з попутниками. Що стосується самостійної поїздки, то тут туризм виходить, знову-таки, дешевим. Ніяких зборів на кордоні, візу оформляти не треба, грінкарту теж.

 

Поїздом їхати можна, але от тільки прямих рейсів немає. Із Харкова є рейс до Баку, звідки можна доїхати до Тбілісі. Дорога, без урахування часу на пересадки і проходження кордону (вважається час чистого шляху), буде аж 90 годин, а за ціною – близько 1800 грн. в один бік. Загалом, варіант дешевше літака, але підходить, лише якщо у вас є вільні 8 днів відпустки.

 

Авіаквитки Україна-Грузія – недешевий, але швидкий спосіб подорожі. Стабільно в Грузію літає YanAir і МАУ. Але 1dollartrip відслідковуэ акційні ціни на квитки. І як полетіти у Грузію за 72 долари у два боки, читайте у нашій статті тут.

 

Що стосується морських перевезень, то судохідна українська компанія “Укрферрі” пропонує регулярні маршрути із Іллічівська до Батумі або Поті. Тривалість дороги буде близько 55 годин в один бік, тобто 2,5 доби. Щодо вартості, то ціни тут близько 2000-2450 грн. в один бік у 2-4-місній каюті за 1 пасажира.

 

Житло

Якщо питання в тому, щоб зробити відпочинок максимально дешевим, подумайте про вписки. Іншими словами – напросіться в гості до тих, хто цього тільки й чекає. Якщо ви не в курсі – є сервіс каучсерфінг.

Якщо жити у когось вас не приваблює, то все одно з житлом не повинні виникнути питання. На диво, в Грузії досить дешеві апартаменти. У хостелах можна зупинитися без проблем за 70-150 грн./добу, а за 300-500 грн. взагалі в готелі. До речі, це не стосується Гудаурі – цей гірськолижний курорт буде подорожче столиці. Ціни в хостелі тут починаються від 300 грн./добу.

Знайти бюджетні варіанти на готельні номери можна за допомогою hotelscombined.com.

Забронювати готель за дешевими цінами рекомендуємо на booking.com.

Варіант готелів середнього та високого класу рекомендуємо на сервісі travelponey.com(отримайте 35 USD на перше бронювання).

Як бачите, у Грузію можна подорожувати досить дешево, якщо знаєш “фішки”. За територією вона в три рази менше України, тому якщо у вас є можливість поїхати туди на пару тижнів, ви ризикуєте бути враженим красою місцевості та гостинністю жителів 🙂