Подорожувати більше, але платити менше – мрія майже кожного. Як це зробити, радить відома мандрівниця Брук Савард. Поділимось корисними та практичними міркуваннями із читачами 🙂

 

Перш за все, користуйтеся громадським транспортом, а не таксі, де це можливо. У деяких країнах розвинена мережа “одноразових автомобілів” як то “GoCars Barcelona” чи велотаксі у Стокгольмі (ще багато цікавого про Стокгольм у статті “Новий рік у Швеції за 150 євро”).

 

 

гоу-карз

 

І про харчування.

Якщо замовляєте номер у хостелі чи готелі зі сніданком, не ігноруйте цю функцію! Навіть якщо ви не звикли снідати, це рекомендовано робити. Зранку, з’ївши великий та поживний сніданок, ви зможете проводити час активно та не витрачати гроші на марні перекуси містом. В обідній час можете придбати щось у супермаркеті – це дешевше, ніж їсти кожного разу у кафе.

Звичайно, ваш обов’язок, як відповідального туриста, – скуштувати фірмові страви та національні напої, делікатеси. Але щоденне харчування місцевою кухнею може значно зменшити ваш бюджет на відпустку 🙂

 

завтрак

 

До речі, щоб скуштувати дійсно гідні та якісно приготовані страви, шукайте відгуки туристів про ресторани. Це допоможе не лише обрати зручне розташування, ціни, інтер’єр, але й не помилитися із якістю страв.

 

Як підкреслює Брук Савард, особисто їй вдається зекономити фантастичну частину бюджету: по-перше, не купляючи воду під час мандрів, а користуючись багаторазовою стильною пляшкою; а по-друге, замовляючи лише вегетаріанську їжу у ресторанах.

 

веган

 

Найпоживніші варіанти основної страви будуть у ресторанах та кафе (не всім та на завжди зручно у відпустці готувати ситний обід або вечерю). А ось десерти, снеки, перекуси майже завжди дешеві та смачні у маленьких магазинчиках, “takeaway” кафе, кіосках із вуличною їжею.

 

street-food-scene

 

Враховуйте сезонність страв та особливості кухні країни, де відпочиваєте. Наприклад, в одній частині Італії переважають морепродукти та овочі, а в іншій – паста, молочні продукти та м’ясо. А в деяких країнах пиво коштує дешевше води (та ще багато цікавого у статті “Новий рік у Мілані за 50 євро”).

 

 

Ще один важливий момент – обмін валют, безготівкові розрахунки.

Якщо ви розраховуєтесь карткою в магазинах, ресторанах або ще десь, враховуйте, що окрім зазначеної вартості ви сплачуєте ще комісію від 1) конвертації у місцеву валюту; 2) проведення платежу за тарифами банку. Тож, де б ви не подорожували, вигідніше мати частину грошей готівкою, а частину – на картці. Проте, якщо ціни тут дешевші, ніж на Батьківщині, не варто марнувати можливість зекономити. А після здійснення покупок запросіть повернення податку – Tax Free та поверніть до 25% від витрачених грошей.

 

Розваги

Мандри містом та розваги теж можуть бути економними. По-перше, піші екскурсії за чайові. Ця послуга досить поширена в багатьох популярних туристичних містах Європи.

По-друге, користуйтеся різними картками для знижок, особливо “фантастична трійка”: для студентів, для викладачів та для молоді (до 30 років), що дозволить зекономити до 70% витрат на розваги.

По третє, групові подорожі майже всюди будуть дешевші, ніж подорожі наодинці. Це видно, як по оренді кімнати у хостелі, так і в оренді авто.

 

 

Сподіваємося, що рекомендації бувалих стали вам у нагоді! Діліться рекомендаціями та порадами із іншими туристами – давайте відкривати світ разом!