981ef702cc (1)8 березня в нашій країні асоціюється, насамперед, зі ще одним вихідним і обов’язковими квітами та подарунками для жінок. І хоча ще тривають дискусії про скасування свята в Україні, ми вирішили дізнатися, де і як у різних країнах святкують і сприймають цю дату. Отже 1dollartrip запрошує Вас у святкову віртуальну подорож різними куточками планети, що мають свої традиції, пов’язані з цією датою!
Офіційним святом цей день визнаний не тільки в Україні та Росії, але й у Північній Кореї, Китаї, Буркіна-Фасо, Анголі, Гвінеї-Бісау, Камбоджі, Китаї, Лаосі, Македонії, Монголії, Непалі та Уганді. В інших частинах світу 8 березня не вважається державним святом, проте з кожним роком набирає все більшої популярності.

look.com.ua-59976Наприклад, у Польщі чоловіки не забувають привітати своїх жінок, бабусь, сестер та подруг зі святом, проте ніхто в цей день не має вихідного. Деякі поляки вважають цей день пережитком комуністичного минулого і не визнають необхідності його святкування.
Литовці, значною мірою, більше асоціюють свято 8 березня із приходом весни, ніж із Міжнародним жіночим днем. Цей день статусу офіційного державного свята.
Для німців 8 березня не є популярним святом, тут прийнято вітати жінок у травні на День матері. Належить згадати, що за часів поділу Німеччини східна її частина вітала жінок, а західна — навіть не чула про таке свято.
У Франції ситуація дещо схожа з Німеччиною — французи знають про це свято, проте вітають своїх жінок подарунками та квітами з Днем матері, а молодих дівчат — на День святого Валентина.
Італійки 8 березня влаштовують собі дівочі вечори, куди заборонений вхід чоловікам. І саме в такий спосіб жінки Італії показують свою незалежність.
У Греції традиційно вшановують найбільш впливову та шановану жінку міста чи села. Також цього дня жінки Греції користуються своєю тимчасовою владою над своїми чоловіками, обливаючи їх водою.
Китайське 8 березня проходить дуже непомітно й тихо. Тут не прийнято дарувати такий традиційний подарунок, як живі квіти. Тому цього дня на вулицях Китаю в пошуках букету можна зустріти лише іноземців.
Чимале значення має святкування 8 березня для кубинців. Вони влаштовують гучні застілля, щоб висловити свою любов, вдячність, повагу та шану до матерів, жінок, сестер.
Найбільш серйозний підхід до святкування 8 березня у В’єтнамі. А все тому, що дві тисячі років тому там відзначали День пам’яті сестер Чинг, які мужньо захищали свою Батьківщину. Сьогодні ж це вшанування припадає на цю дату.
Святкуєте ви чи ні, а редакція 1dollartrip вітає усіх із весною, яка вже точно настає у березні!

47679