рест1

 

Як відомо, дегустація національних страв різних країн – це одне з улюблених занять туристів. Як показує практика, на задоволення гастрономічних забаганок іде приблизно третина бюджету. Тому пропонуємо вашій увазі кілька порад, як не залишитися голодним у чужій країні і при цьому не витратити всі гроші.

 

 

  1. Плануйте меню завчасно.

Не полінуйтесь і пошукайте в Інтернеті народні страви тієї країни, до якої ви зібралися. Складіть список із харчів, які ви хотіли б скуштувати. Потім пошукайте ресторани та кафе, де подають ці страви, а їх ціна відповідає якості.

 

 

  1. Будьте терплячими.

Історія з особистого досвіду: одного разу в Римі я так хотіла піци, що була готова продати душу за шматочок пепероні. Проте того вечора довелося обмежитися салатом, а піцу з’їсти вже наступного ранку. Річ у тому, що багато закладів увечері піднімають ціни, знаючи, що туристи скривляться, поскиглять, але все-таки зроблять замовлення. У пізній час моя піца обійшлась б у 9 євро, а вдень у тому ж кафе я заплатила за неї 5 євро.

 

  1. Не виходьте з дому без їжі.

Відчуття легкого голоду з’являється у людини вже через дві години після прийому їжі. Тому, виходячи з дому на пошуки цікавих місць, обов’язково візьміть із собою кілька бутербродів і пляшечку води.

 

 

  1. Користуйтесь послугами готелю сповна.

Якщо готель пропонує безкоштовний сніданок, варто прокинутися на годину раніше і скористатися цією послугою. І не треба обмежуватися вранці кількома ковтками кави і бутербродом. Добре поснідайте: це не лише корисно, але й економно. Якщо ж ви подорожуєте з дітьми, то пошукайте заклади, які пропонують безкоштовні сніданки для малечі. Звісно, в такому меню ви не знайдете фуа-гра чи червону рибу, але навіть безкоштовна вівсяна каша – це вже якась економія.

 

  1. Їжте і купуйте продукти там, де й місцеві жителі.

Їсти піцу і дивитися на Колізей – це, звісно, круто, але нерозумно. Досвідчені мандрівники радять не заходити в кафе та магазини, що знаходяться ближче, ніж за 5 кварталів до культурної пам’ятки. Чому? Бо там надто дорого. Підприємці знають, що туристи мають гроші і більшість із них не морочитимуть собі голови пошуком дешевого закладу харчування. Тому і встановлюють інколи просто захмарні ціни. Будьте хитрими і запитайте в місцевих жителів, де вони купують продукти і до яких кафе ходять.

 

  1. Надавайте перевагу національній їжі.

Страви національної кухні готуються зі звичних продуктів, тому коштують значно дешевше, ніж заморські наїдки. Ось і весь секрет.

 

еда

 

  1. Готуйте самі.

Якщо ви знімаєте квартиру чи проживайте в хостелі, то краще сходити на ринок, купити продукти і приготувати обід самотужки. Так ви витратите менше коштів.

 

 

  1. Шукайте найкращі пропозиції.

І ми знову звертаємось за допомогою до Інтернету. Кожен ресторан, кафе і навіть супермаркет мають якусь систему знижок, проводять розпродажі, влаштовують фестивалі тощо. Пошукайте акційні пропозиції, які дозволять зекономити.

 

  1. Пийте розважливо!

Надавайте перевагу національним алкогольним напоям, які випускаються на території країни.

 

 

  1. Нехай офіціант знає, що у вас свято.

Не обов’язково одягати кольє, сукню зі шлейфом і робити зачіску. Достатньо з приємною посмішкою сказати офіціанту, що у вас день народження чи річниця. У більшості ресторанів, які дбають про свій імідж, з нагоди свята вам зроблять знижку, подарують пляшку алкоголю чи десерт. Дрібничка, але приємно.

 

Смачного вам, мандрівники!

рест2